פברואר 07

ירין שחף למען הקהילה

מקור: Goodluz/Shutterstock.com|| מקור: Goodluz/Shutterstock.com


החיים הם מרוץ מטורף של למידה, הישגים, יעדים וכיבושים, אך לעתים יש לקחת פסק זמן, לזוז שניה לצד ולהתבונן מעבר ל"אני העצמי"; כיצד אפשר לגרום לאחר לחייך? להרגיש יותר טוב עם עצמו? לגרום לו לשכוח מהכאב האופף אותו בשגרה ולהתמסר לחוויה של רוגע וכייף?
אנו, בביה"ס "ירין שחף", ממשיכים לקחת חלק בפרויקט הדגל "ירין שחף למען הקהילה" שקרם עור וגידים בשנת 2001 ומאז רק הולך ותופח.


ירין שחף מדבר על הפרויקט "ירין שחף למען הקהילה":
"כמורה לאיפור וכמנהל בית ספר לאיפור, שמתי לי למטרה, מלבד גידול דור חדש של מאפרים, להקנות להם ערכים של רגישות ותרומה לחברה. אנו בבית הספר לאיפור, מחנכים את תלמידינו ובוגרינו לתרום מהידע שלהם, מכישרונם ומזמנם לטובת אוכלוסיות חלשות וילדים חולים. התוצאה – המאפרים יוצאים נשכרים!
בכל אירוע בו הם משתתפים, הם מתרגלים את עבודת האיפור על מגוון שלם של אוכלוסיות – התנסות שבנוסף לתחושת הנתינה המספקת, מוסיפה ידע פרקטי ומגבירה את ביטחונם העצמי. כמאפר ותיק אני יודע שמאפר מוצלח הוא כזה הקשוב ללקוח, היכול 'להרגיש' אותו והגורם לו להיות מרוצה. עבודת האיפור בהתנדבות היא תהליך שהופך כל מאפר למאפר טוב יותר. הרצון שלנו לרצות את החולה או הנזקק ולהוסיף שמחה לחייו, הופך אותנו לאנשים קשובים יותר וכאלה שיכולים, בכל איפור שהוא, להגיע לריצוי מלא של הלקוחות."במסגרת הפרויקט, פועל בית הספר למען הקהילה ושולח מאפרים, מצוות המורים והתלמידים כאחד, לאפר בבתי חולים ובתי אבות, להעביר סדנאות איפור לנשים חולות סרטן, לשמח אוכלוסיות נזקקות במוסדות, מרכזים ועמותות שונות ברחבי הארץ, בתצוגות אופנה, מופעים וכנסים המהווים מנוף לגיוס כספים לעמותות שונות.
בין העמותות והארגונים להם אנו נותנים יד: עמותת רחשי לב, מרכזי יום לקשיש ברחבי הארץ, עלם, האגודה למלחמה בסרטן, עמותת אור למשפחות, עמותת להושיט יד, עמותת מטב, בית הנערה, בית חלומי, עמותת "שמחה לילד", עמותת "אורות של תקווה", עמותת "שכולו טוב",  עמותת חיים לילדים חולי סרטן ועוד.
במסגרת הלימודים בבית הספר, אנו מאפשרים לכל תלמיד להתנדב כמאפר ולקחת חלק אינטגרלי במסגרת ה"נשמה הפועמת" בלבו של ביה"ס ולאפר בפרויקט ההתנדבות למען הקהילה. היד המאפרת גם היא יוצאת נשכרת מהנתינה והסיפוק האישי והמקצועי בל יתואר.
כמו כן, ביה"ס מעניק מדי שנה, מלגות לימודים חינם לעשרה תלמידים במצב סוציו-אקונומי קשה כדי לאפשר להם סיכוי לעתיד טוב יותר.מקור: Goodluz/Shutterstock.com


רבים מתלמידי ביה"ס ממשיכים במסורת גם לאחר צאתם לשוק העבודה מתוך הבנה כי נתינה ללא תנאי היא הקבלה הגדולה ביותר וזהו מקור גאווה עבורנו ביודענו כי המעט שהנחלנו בהם מצליח לתרום כ"כ הרבה לזולת.

כתבות נוספות באותו נושא

 • המיתולוגיה היוונית ואיפור מקצועי
  המיתולוגיה היוונית ואיפור מקצועי החג האהוב על המאפרים הגיע, ועימו מגוון רעיונות, השראות וחלומות המתגבשים להם אט, אט לכדי יצירות איפור צבעוניות ומושקעות. זה לא סוד שבבית הספר למקצועות היופי של "ירין שחף" חג הפורים הוא רק סיבה "רשמית" לחגיגה… כאן מסתו...
 • טרנדים לקיץ 2014
  צבעי פסטל ענוגים כל מאפרת יודעת שהקיץ האחרון נשלט על ידי צבעי פסטל בגרסת האקסטרים שלהם. הצבעוניות העזה ממשיכה איתנו גם לקיץ הקרוב– בגרסה מעודנת יותר. צלליות בגווני גלידה הן הטרנד החם של הקיץ הקרוב, והן יראו הכי טוב אם יונחו על גבי בסיס (מייק-אפ) בהי...
 • איפור יופי קלאסי
  איך הכל התחיל? איפור יופי קלאסי שואב השראה מהאיפור ההוליוודי של שנות ה-50, שכבש את העולם המערבי בסערה דרך מסכי הקולנוע. פניהן של כוכבות הקולנוע היו צריכות להיראות מושלמות ונטולות פגמים כדי להיראות היטב על המסך הגדול. צורך זה הוליד תרבות איפור חדשה, ...
 • ענבל כהן - גולנזר מגשימה...
  ענבל, בוגרת מגמות איפור ועיצוב תסרוקות, רק בת 18 אבל לוח הזמנים שלה כבר מלא עד אפס מקום באיפור וסירוק לכלות והפקות, וכל זה לפני הגיוס הקרוב לצה"ל.
 • ירין שחף מלמד בגרמניה
  בחודש האחרון שוב טסתי לברלין ( בפעם המי יודע כמה ) בכדי להעביר שעור לבוגרי בית ספר לאיפור. בד"כ שאני מגיע לגרמניה, אני מנסה לתאם את ההרצאות שלי ב 2 בתי ספר לאיפור.
 • תחזיות היופי ועיצוב גבות
  "העיניים הן החלונות לנפש", משפט שאין חולקים עליו ואנו כמאפרים שמחים לאמץ כשאנו בוחרים להעניק דגש באיפור לאזור העיניים ופחות לאיפור השפתיים. כאנשי שיחה, ובעיקר בתקשורת היומיומית אנו מביטים איש לרעו הישר לעיניים ומיד יוצרים את הקשר הראשוני בעולם החברתי...
 • ההפקה שעשתה לנו את החודש...
  כמו בכל מקצוע בעולם, האנשים העוסקים במלאכה מתוך אהבה אמיתית הם אלה המגיעים לתוצאות המרשימות ביותר. לפניכם הפקה מדהימה בה כל המשתתפים התכנסו לשם מטרה אחת בלבד: חדוות היצירה.
 • טיפים באיפור לכל כלה
  כבר החלטת – את לא תתחתני בלי איפור מקצועי! עכשיו את צריכה להכין את עצמך כדי להגיע אל כסא האיפור כשאת נינוחה, מסודרת ובטוחה. לשם כך עלייך לשנן כמה טיפים, שיאפשרו לך להיראות במיטבך ביום היפה בחייך.
 • כלות חורף 2014
  את האיפור של כלות 2014 , נפגוש מעט ביישני, שקט ובעיקר אצילי. מגמות האיפור בעולם היופי מצביעים על חזרה ליופי הטבעי והעור המושלם.
 • סטיילינג שחור לבן
  כשבוחרים בשני גוונים מונוטוניים לכאורה, שחור ולבן, להרכבת מלתחה, לרגע קל נדמה כי מנעד האפשרויות צר מאוד וההיצע יהיה דל ומשעמם, אך כשפונים לתלמידי מגמת הסטיילינג בביה"ס "ירין שחף" באתגר זה, ניתן להיות סמוכים ובטוחים שהם יוציאו את המקסימום משני צבעים ב...
 • סטיילינג בארץ – כל ההתחלות...
  סגנון לבושך גורף מחמאות על בסיס יומיומי? את יכולה לצאת לנופש עם שמלת ערב שחורה אחת ולאבזר אותה באופן שיגרום לבן זוגך לחשוב שנסחבת עם מלתחה שלמה? החברות לא זזות לקניות בלעדייך? כנראה שניחנת ביכולת סטיילינג מופלאה ואולי הגיעה העת לעשות עם זה משהו...אנו...
 • טיפים לכלות שבדרך
  מי לא רוצה להראות מושלמת ביום החתונה? שעור הפנים יראה זוהר, חלק ומושלם, שהאיפור יונח בקלילות והעמידות תחזיק לאורך כל הערב, התסרוקת תחמיא, הסומק יחטב והמחמאות יאספו אט, אט...אז איך עושים זאת?סודות מעולם הכלות- הנה מתחילים...