יולי 03

איפור מקצועי למען הקהילה

קרדיט: KOBRIN PHOTO/Shutterstock.com|| קרדיט: KOBRIN PHOTO/Shutterstock.com

פרוייקט 'ירין שחף למען הקהילה' הוא הנשמה שמאחורי בית הספר לאיפור.

כבר שנים שבית הספר של ירין שחף מקיים פרוייקט מיוחד במינו, של נתינה, זולתיות, והתנדבות. בוגרות בית הספר לאיפור נשלחות בתום הלימודים להתנדב למען הקהילה במסגרות שונות.

איך נולד הרעיון?

בירין שחף רואים בהתנדבות למען הקהילה ערך עליון. ירין שחף, המחנך ומגדל כבר שנים רבות דורות של מאפרים רואה בפעולת ההתנדבות אלמנט חינוכי בראש ובראשונה.

ירין שחף: "כמורה לאיפור וכמנהל ביה"ס שמתי לי למטרה מלבד גידול דור חדש של מאפרים, להקנות להם ערכים של רגישות ותרומה לחברה. אנו בבית הספר לאיפור, מחנכים את תלמידינו ובוגרנו לתרום מהידע שלהם, מכישרונם ומזמנם לטובת אוכלוסיות חלשות וילדים חולים. התוצאה היא שהמאפרים יוצאים נשכרים! בכל אירוע בו הם משתתפים הם מתרגלים את עבודת האיפור על מגוון שלם של אוכלוסיות, התנסות שבנוסף לתחושת הנתינה המספקת, מוסיפה יידע פרקטי ומגבירה את ביטחונם העצמי. כמאפר וותיק אני יודע שמאפר מוצלח הוא כזה הקשוב ללקוח, המסוגל "להרגיש" אותו והגורם לו להיות מרוצה. על פי השקפת עולמי, עבודת האיפור בהתנדבות היא תהליך שהופך כל מאפר למאפר טוב יותר. הרצון שלנו לרצות את החולה ולהוסיף שמחה לחייו הופך אותנו לאנשים קשובים יותר וכאלה שיכולים בכל איפור להגיע לריצוי מלא של הלקוחות."

למי ניתנת האפשרות להתנדב במסגרת הפרוייקט?

לכל תלמיד או תלמידה הנרשמים ללימודי איפור בבית הספר מוצעת ההזדמנות להתנדב במסגרת פרוייקט "ירין למען הקהילה". עם זאת, ומתוך ההבנה שיש לגשת לנושא ההתנדבות בחכמה וברגישות עליונה, המאפרים המגוייסים לאירועי ההתנדבות השונים נבחרים בקפידה על מנת לוודא שכל מאפר יתנדב בסופו של דבר במסגרת הנכונה לו מצד אחד, והנכונה גם לארגון בו הוא עתיד להתנדב מצד שני. בית הספר יזם במהלך השנים שיתופי פעולה עם מספר רב של ארגונים בעלי אופי שונה, ובכל אירוע התנדבות מגוייסות מאפרות בוגרות בית הספר מתוך מחשבה והתחשבות באופי האוכלוסיה והעבודה ההתנדבותית. בין הארגונים שעמם משתף בית הספר פעולה: בית לוינשטיין, מרכזי יום לקשיש ברחבי הארץ, בית השאנטי, עמותת חיים, האגודה למלחמה בסרטן, בית חולים שיבא, בית חולים רמב"ם, בית חולים דנה, ועוד רבים אחרים.

פרוייקט "ירין למען הקהילה", הנו הנשמה מאחורי בית הספר לאיפור ומהווה מקור לגאווה אישית של ירין ושל צוות בית הספר.

מתוך מכתבי תודה שנתקבלו בבית הספר:

"...הבנות הגיעו למרכז יום, איפרו את הקשישות חברות מרכז היום ובכך העניקו להן יום שכולו פינוק מיוחד, יום של הנאה וגם להרגיש יפות ומיוחדות !!! יישר כח!!"

חברות מרכז יום ע"ש מנדלבוים וצוות העובדים

***

" בתאריך 15.11.10 התקיימה סדנת הדרכה ואיפור לכ- 12 נשים חולות סרטן במעון ע"ש צ'ארלס קלור, האגודה למלחמה בסרטן (...) גם הפעם נעניתם מיד לבקשתנו להפנות לסדנא זו מאפרות מתנדבות מחברת ירין שחף. אנו מרגישות זכות גדולה, שיש לנו אפשרות לשתף פעולה איתכם, שיתוף פעולה זה חשוב לנו מאד (...) האווירה באירוע זה היתה נעימה ומהנה. בסוף המפגש, כל הנשים היו מאופרות, יפות ומטופחות וניכר היה שינוי לטובה במצב רוחן. כל זאת בזכות המאפרות הנפלאות של חברת ירין שחף, שהגיעו מרחוק ופעלו מתוך שליחות, הבנה ואמפתיה למצבן של המשתתפות. "

***

"...השבוע הגיעו שוב מאפרות מטעם 'ירין שחף' לבית הקפה, ואיפרו את הנערות במקום. המאפרות (...) פינקו את הנערות תוך הקשבה, סובלנות ואדיבות רבה. אנו מודים לכם על שאתם נרתמים למאמץ למען נערות אלו ובטוחים כי הפעילות מהווה סיוע משמעותי עבורן! תודה רבה וכל הכבוד על הרוח ההתנדבותית!"

("קפה נערה", אור יהודה)

כתבות נוספות באותו נושא

 • המיתולוגיה היוונית ואיפור מקצועי
  המיתולוגיה היוונית ואיפור מקצועי החג האהוב על המאפרים הגיע, ועימו מגוון רעיונות, השראות וחלומות המתגבשים להם אט, אט לכדי יצירות איפור צבעוניות ומושקעות. זה לא סוד שבבית הספר למקצועות היופי של "ירין שחף" חג הפורים הוא רק סיבה "רשמית" לחגיגה… כאן מסתו...
 • טרנדים לקיץ 2014
  צבעי פסטל ענוגים כל מאפרת יודעת שהקיץ האחרון נשלט על ידי צבעי פסטל בגרסת האקסטרים שלהם. הצבעוניות העזה ממשיכה איתנו גם לקיץ הקרוב– בגרסה מעודנת יותר. צלליות בגווני גלידה הן הטרנד החם של הקיץ הקרוב, והן יראו הכי טוב אם יונחו על גבי בסיס (מייק-אפ) בהי...
 • איפור יופי קלאסי
  איך הכל התחיל? איפור יופי קלאסי שואב השראה מהאיפור ההוליוודי של שנות ה-50, שכבש את העולם המערבי בסערה דרך מסכי הקולנוע. פניהן של כוכבות הקולנוע היו צריכות להיראות מושלמות ונטולות פגמים כדי להיראות היטב על המסך הגדול. צורך זה הוליד תרבות איפור חדשה, ...
 • ענבל כהן - גולנזר מגשימה...
  ענבל, בוגרת מגמות איפור ועיצוב תסרוקות, רק בת 18 אבל לוח הזמנים שלה כבר מלא עד אפס מקום באיפור וסירוק לכלות והפקות, וכל זה לפני הגיוס הקרוב לצה"ל.
 • ירין שחף מלמד בגרמניה
  בחודש האחרון שוב טסתי לברלין ( בפעם המי יודע כמה ) בכדי להעביר שעור לבוגרי בית ספר לאיפור. בד"כ שאני מגיע לגרמניה, אני מנסה לתאם את ההרצאות שלי ב 2 בתי ספר לאיפור.
 • תחזיות היופי ועיצוב גבות
  "העיניים הן החלונות לנפש", משפט שאין חולקים עליו ואנו כמאפרים שמחים לאמץ כשאנו בוחרים להעניק דגש באיפור לאזור העיניים ופחות לאיפור השפתיים. כאנשי שיחה, ובעיקר בתקשורת היומיומית אנו מביטים איש לרעו הישר לעיניים ומיד יוצרים את הקשר הראשוני בעולם החברתי...
 • ההפקה שעשתה לנו את החודש...
  כמו בכל מקצוע בעולם, האנשים העוסקים במלאכה מתוך אהבה אמיתית הם אלה המגיעים לתוצאות המרשימות ביותר. לפניכם הפקה מדהימה בה כל המשתתפים התכנסו לשם מטרה אחת בלבד: חדוות היצירה.
 • טיפים באיפור לכל כלה
  כבר החלטת – את לא תתחתני בלי איפור מקצועי! עכשיו את צריכה להכין את עצמך כדי להגיע אל כסא האיפור כשאת נינוחה, מסודרת ובטוחה. לשם כך עלייך לשנן כמה טיפים, שיאפשרו לך להיראות במיטבך ביום היפה בחייך.
 • כלות חורף 2014
  את האיפור של כלות 2014 , נפגוש מעט ביישני, שקט ובעיקר אצילי. מגמות האיפור בעולם היופי מצביעים על חזרה ליופי הטבעי והעור המושלם.
 • סטיילינג שחור לבן
  כשבוחרים בשני גוונים מונוטוניים לכאורה, שחור ולבן, להרכבת מלתחה, לרגע קל נדמה כי מנעד האפשרויות צר מאוד וההיצע יהיה דל ומשעמם, אך כשפונים לתלמידי מגמת הסטיילינג בביה"ס "ירין שחף" באתגר זה, ניתן להיות סמוכים ובטוחים שהם יוציאו את המקסימום משני צבעים ב...
 • סטיילינג בארץ – כל ההתחלות...
  סגנון לבושך גורף מחמאות על בסיס יומיומי? את יכולה לצאת לנופש עם שמלת ערב שחורה אחת ולאבזר אותה באופן שיגרום לבן זוגך לחשוב שנסחבת עם מלתחה שלמה? החברות לא זזות לקניות בלעדייך? כנראה שניחנת ביכולת סטיילינג מופלאה ואולי הגיעה העת לעשות עם זה משהו...אנו...
 • טיפים לכלות שבדרך
  מי לא רוצה להראות מושלמת ביום החתונה? שעור הפנים יראה זוהר, חלק ומושלם, שהאיפור יונח בקלילות והעמידות תחזיק לאורך כל הערב, התסרוקת תחמיא, הסומק יחטב והמחמאות יאספו אט, אט...אז איך עושים זאת?סודות מעולם הכלות- הנה מתחילים...