יולי 01

איפור מקצועי מכל הלב

במסגרת פרויקט ההתנדבות 'ירין שחף למען הקהילה' נשלחים אמני האיפור של ירין שחף להשקיע מזמנם, מרצם וכשרונם על מנת לשמח אנשים מארגונים שונים עמם משתף בית הספר פעולה. ההתנדבות מעלה לעיתים רגשות מעורבים בקרב המאפרים, שכן הם נחשפים לאוכלוסיה רגישה במגוון רחב מאוד של גילאים, מצבים בריאותיים (פיסיים ונפשיים) ולעיתים חוית ההתנדבות מהולה בלקחים חשובים ובשינוי עמוק המתרחש בעקבותיה.

המאפרות רדה גולודניצקי וטלי אביב לקחו חלק ביום של התנדבות במחלקה האונקולוגית של בית החולים תל השומר. במסגרת ההתנדבות הן איפרו חולי סרטן בגילאים שונים, בשלבים שונים של המחלה. ישבנו איתן לשיחה כדי לשמוע מהן על החויה המיוחדת:

- מתי שמעתן לראשונה על פרויקט 'ירין שחף למען הקהילה'?

רדה: הפעם הראשונה ששמעתי על הפרויקט היה במהלך סקר השוק שעשיתי לפני ההרשמה לבית הספר של ירין שחף. הגעתי לפגישת יעוץ עם גילי, שסיפר לי על הפרויקט הנפלא והחשוב הזה. הרגשתי שזה רעיון מעולה, והאמת היא שגם אם ההתנדבות היתה מתבקשת ממני ללא קבלת המלגה בתמורה אליה הייתי מתנדבת. קבלת המלגה היא בונוס נחמד.

- ספרו קצת על יום ההתנדבות, לאן הגעתן ומי המתין לכן?

טלי: ביום ההתנדבות הגעתי אחה"צ לבית החולים תל השומר, מצוידת בערכת האיפור שלי. פגשתי שם בנות נוספות שלמדו איתי בקורס, יחד ארגנו עמדת עבודה ששימשה אותנו לעבודה במסגרת ההתנדבות. היתה תחושה חגיגית ואוירה של חג וראו שכולם מתרגשים לקראת החויה.

- איך הגיבו המטופלים כשראו שהגעתן להתנדב ולאפר אותם?

טלי: התגובות היו מדהימות ומרגשות. היתה אוירה צבעונית ומוסיקה שמחה, כולם היו מחופשים וראו שהילדים מאוד שמחו והתרגשו. אנשים התאספו סביב העמדה שלנו והתפלאו, שמעתי הרבה תגובות בסגנון "וואו! אתן מאפרות מקצועיות? אני רוצה שתאפרי גם אותי!"

- ספרו לנו על חויה חיובית או שלילית שחוויתם במסגרת ההתנדבות.

רדה: חויה חיובית שאני זוכרת בבירור היא כשניגש אלי ילד קטן וביקש שאצייר לו זקן. הבקשה שלו היתה כל כך מפורטת שנדמה היה כאילו הוא עצמו מבין דבר או שניים באיפור: קוים קטנים ודקים, חלקם שחורים ואחרים לבנים, שיראה כאילו הזקן הוא של אדם מבוגר שיש לו מעט שיער שיבה... אחרי שסיימתי לאפר אותו הוא חבש כתר והצהיר שעכשיו הוא מלך אמיתי!

טלי: איפרתי ילדה בת 17, חולה בסרטן שמרותקת לכיסא גלגלים. עבורי, זו היתה חויה מרגשת מאוד. היא נראתה חולה וחיוורת מאוד, ראיתי שהיא מעט מבויישת כשהיא מבקשת ממני לאפר אותה. איפרתי אותה כמו נסיכה, והיא נראתה פתאום מלאת חיים. חבריה התאספו סביבה ואמרו לה שהיא יפהפיה... ראיתי שהחויה נגעה לליבה. היא כל כך שמחה והתרגשה, שהיא ביקשה ממני אם גם היא תוכל לאפר. איפרנו יחד מישהי שהתחפשה לליצן. התרגשתי מאוד מהילדה המדהימה הזו, וברגע הזה הבנתי את עוצמת החויה שאני עוברת.

- האם הייתן ממליצות לתלמידות בבית הספר להצטרף לפרויקט ההתנדבות?

רדה: בוודאי! זו חויה שמקבלים ממנה גמול רב מאוד, בעיני זו זכות להיות מסוגל להעניק מעט מהיכולות שלך למען הקהילה, לא משנה באיזה מקצוע אתה עוסק.

טלי: אני ממליצה בחום להצטרף לפרויקט. אני חושבת שהרווחתי חוויה מדהימה ומספקת במינימום מאמץ. אני חושבת שמעבר לסיפוק האדיר שבנתינה, זו גם התנסות נפלאה. נדרשתי לאפר הרבה ילדים ברצף, מה שלא הייתי רגילה אליו, ציירתי לילדים ציורים על הפנים, מה שעד אותו היום לא ידעתי בכלל שאני יודעת לעשות. השילוב בין האלמנט ההתנדבותי עצמו להתנסות המקצועית שהוא מספק הולידו חוויה מדהימה.

- תנו טיפ לתלמידה העתידה להתנדב במסגרת הפרויקט.

רדה: תתכונני ליום שכולו כיף! כמו ללכת ללונה פארק, מלא חוויות – רק הפעם הכל בחינם!

טלי: הייתי ממליצה לתלמידות שעתידות להתנדב לפתוח את הלב, להגיע עם ראש פתוח והרבה מצב רוח. כדאי מאוד לא לפחד לנסות דברים חדשים ולהיות פתוחים לחוויה ולהתנסות. העבודה בשטח מלמדת אותנו דברים חדשים, אין לזה תחליף. בנוסף, מבחינה מקצועית, הייתי ממליצה להתאים את מוצרי האיפור לאוכלוסיה אותה אתם הולכים לאפר. אין צורך להגיע עם מלוא תיק האיפור.

בכל שנה, עשרות רבות של תלמידות מתנדבות ומשקיעות מזמנן הפנוי במסגרת פרויקט 'ירין שחף למען הקהילה'. בשם כל הארגונים בהם אנו פעילים, אנו שולחים להן תודה מעומק הלב על ההשקעה והמחוייבות האדירה שלהן. ישר כוח!

כתבות נוספות באותו נושא

 • המיתולוגיה היוונית ואיפור מקצועי
  המיתולוגיה היוונית ואיפור מקצועי החג האהוב על המאפרים הגיע, ועימו מגוון רעיונות, השראות וחלומות המתגבשים להם אט, אט לכדי יצירות איפור צבעוניות ומושקעות. זה לא סוד שבבית הספר למקצועות היופי של "ירין שחף" חג הפורים הוא רק סיבה "רשמית" לחגיגה… כאן מסתו...
 • טרנדים לקיץ 2014
  צבעי פסטל ענוגים כל מאפרת יודעת שהקיץ האחרון נשלט על ידי צבעי פסטל בגרסת האקסטרים שלהם. הצבעוניות העזה ממשיכה איתנו גם לקיץ הקרוב– בגרסה מעודנת יותר. צלליות בגווני גלידה הן הטרנד החם של הקיץ הקרוב, והן יראו הכי טוב אם יונחו על גבי בסיס (מייק-אפ) בהי...
 • איפור יופי קלאסי
  איך הכל התחיל? איפור יופי קלאסי שואב השראה מהאיפור ההוליוודי של שנות ה-50, שכבש את העולם המערבי בסערה דרך מסכי הקולנוע. פניהן של כוכבות הקולנוע היו צריכות להיראות מושלמות ונטולות פגמים כדי להיראות היטב על המסך הגדול. צורך זה הוליד תרבות איפור חדשה, ...
 • ענבל כהן - גולנזר מגשימה...
  ענבל, בוגרת מגמות איפור ועיצוב תסרוקות, רק בת 18 אבל לוח הזמנים שלה כבר מלא עד אפס מקום באיפור וסירוק לכלות והפקות, וכל זה לפני הגיוס הקרוב לצה"ל.
 • ירין שחף מלמד בגרמניה
  בחודש האחרון שוב טסתי לברלין ( בפעם המי יודע כמה ) בכדי להעביר שעור לבוגרי בית ספר לאיפור. בד"כ שאני מגיע לגרמניה, אני מנסה לתאם את ההרצאות שלי ב 2 בתי ספר לאיפור.
 • תחזיות היופי ועיצוב גבות
  "העיניים הן החלונות לנפש", משפט שאין חולקים עליו ואנו כמאפרים שמחים לאמץ כשאנו בוחרים להעניק דגש באיפור לאזור העיניים ופחות לאיפור השפתיים. כאנשי שיחה, ובעיקר בתקשורת היומיומית אנו מביטים איש לרעו הישר לעיניים ומיד יוצרים את הקשר הראשוני בעולם החברתי...
 • ההפקה שעשתה לנו את החודש...
  כמו בכל מקצוע בעולם, האנשים העוסקים במלאכה מתוך אהבה אמיתית הם אלה המגיעים לתוצאות המרשימות ביותר. לפניכם הפקה מדהימה בה כל המשתתפים התכנסו לשם מטרה אחת בלבד: חדוות היצירה.
 • טיפים באיפור לכל כלה
  כבר החלטת – את לא תתחתני בלי איפור מקצועי! עכשיו את צריכה להכין את עצמך כדי להגיע אל כסא האיפור כשאת נינוחה, מסודרת ובטוחה. לשם כך עלייך לשנן כמה טיפים, שיאפשרו לך להיראות במיטבך ביום היפה בחייך.
 • כלות חורף 2014
  את האיפור של כלות 2014 , נפגוש מעט ביישני, שקט ובעיקר אצילי. מגמות האיפור בעולם היופי מצביעים על חזרה ליופי הטבעי והעור המושלם.
 • סטיילינג שחור לבן
  כשבוחרים בשני גוונים מונוטוניים לכאורה, שחור ולבן, להרכבת מלתחה, לרגע קל נדמה כי מנעד האפשרויות צר מאוד וההיצע יהיה דל ומשעמם, אך כשפונים לתלמידי מגמת הסטיילינג בביה"ס "ירין שחף" באתגר זה, ניתן להיות סמוכים ובטוחים שהם יוציאו את המקסימום משני צבעים ב...
 • סטיילינג בארץ – כל ההתחלות...
  סגנון לבושך גורף מחמאות על בסיס יומיומי? את יכולה לצאת לנופש עם שמלת ערב שחורה אחת ולאבזר אותה באופן שיגרום לבן זוגך לחשוב שנסחבת עם מלתחה שלמה? החברות לא זזות לקניות בלעדייך? כנראה שניחנת ביכולת סטיילינג מופלאה ואולי הגיעה העת לעשות עם זה משהו...אנו...
 • טיפים לכלות שבדרך
  מי לא רוצה להראות מושלמת ביום החתונה? שעור הפנים יראה זוהר, חלק ומושלם, שהאיפור יונח בקלילות והעמידות תחזיק לאורך כל הערב, התסרוקת תחמיא, הסומק יחטב והמחמאות יאספו אט, אט...אז איך עושים זאת?סודות מעולם הכלות- הנה מתחילים...