פברואר 10

איפור במה לאופרה הישראלית

קרדיט: AlonaPhoto/Shutterstock.com|| קרדיט: AlonaPhoto/Shutterstock.com

מחלקת האיפור באופרה מלאה באנרגיות של צבע ועשייה. המחלקה מונה מספר רב של  מאפרים המחולקים על פי וותק. המאפרים  הראשים  אחראים על הסולנים, שאר המאפרים אחראים על הניצבים ושאר השחקנים. לעיתים אופרה מונה כ300 שחקנים ! תארו לכם את ההתרגשות מאחורי הקלעים...

איפור במה לאופרה הינו אמנות של ממש, לעיתים נדרשים המאפרים ליצור דמויות שאינן תואמות כלל לדמות השחקן. באופרה הסולנים נבחרים על פי איכות קולם. לא תמיד המראה החיצוני של הסולן תואם את הדמות אותה הוא מגלם. סולנים באופרה נבחרים על פי  כישרון ווקלי, לעומת סרטי קולנוע בהם המראה החיצוני של השחקן הינו שיקול משמעותי בליהוק הדמות.

על צוות ההלבשה והאיפור מוטלת משימה חשובה ליצור את הדמות המתבקשת, על פי הסצנה והמחזה. לעיתים  נעשה שינוי קיצוני במראה דמותו המקורי של  הסולן או השחקן.

מאפר המתמחה האיפור במה לז'אנר זה, חייב להיות מיומן ביצירת דמויות שונות כל פעם מחדש, החל מדמויות תקופתיות של ימי הביניים ועד ליצירת דמויות פנטסיה שאינן קיימות כלל... נשים הופכות לגברים ולהפך, האיפור הינו דינמי ומשתנה ללא הפסק.

בין הסצנות השונות הסולנים משנים את דמותם, כך שצוות שלם הכולל: מלבישה, מאפר ומעצב שיער (לרוב המאפר מבצע את הלבשת הפאה על ראש הסולן), עובדים במהירות על מנת ליצור את הדמות הבאה, דמות שעשויה להשתנות לדמות חדשה לגמרי.

המאפרים באופרה, חוקרים אודות הדמות אותם הם צריכים ליצור. מחקר מעמיק אודות הלבוש, השיער, האיפור, סגנון חייה של הדמות בהתאמה לתקופה בה היא חיה ועוד. אין ספק שהתרגשות רבה, אדרנלין ודמיון הם מנת חלקם של המאפרים בתחום זה. נדרשת מיומנות ומקצועיות רבה ליצירת דמויות מורכבות ומגוונות.

קורסי ההמשך בבית הספר הגבוה למקצועות האיפור "ירין שחף" מכילים שיעורי התמחות באיפור לבמה ופנטסיה. טכניקות עשירות ומגוונות ליצירת דמויות המשלבות איפור ביוטי יחד עם פנטסיה, יצירת קרחת, מיומנות חבישת פאות ועוד!

כתבות נוספות באותו נושא

 • איפור דראג
  נתחיל מהתחלה... דראג אם כן הינו כינוי סלנג ללבוש בעל משמעות סמלית כלשהי, לרוב הוא מתייחס ללבוש בגדים המזוהים עם אופי מגדרי השונה ממינו של המתלבש. כלומר גברים ילבשו בגדי נשים ולהפך, הופעות דראג היו קיימות כמעט בכל מדיה תרבותית.
 • קרחות שפמים ומה שבינהם
  בקורסי ההמשך הנלמדים בבית הספר מתקיים לו שיעור מיוחד, שיעור בהנחייתה של מיכל שביט, מאפרת ותיקה בתחום התיאטרון והבמה.
 • הדליקו את האור האיפור כבר...
    כמו כל שנה מגיע החג שלפני הכול זוכרים לו את כמות הקלוריות בכל סופגנייה שנאכלת לה בהנאה. כמו בכל שנה אנו מדליקים את החנוכייה ומקווים שאולי השנה יקרה גם לנו נס פח השמן...רק משאלה אחת קטנה... אז הוא כבר כאן, חג האורות, חג המשאלות, חג המסמל בצורה...
 • גרפיטי, איפור ומה שבניהם
  זה לא סוד שאומנות הרחוב הידועה בשם "גרפיטי", זו שהייתה מחתרתית ומרדנית, קיבלה עיטור כבוד והפכה עם השנים לחלק בלתי נפרד מעולם האומנות. אמני גרפיטי רבים, מוצאים את פיסת "הקנבס " שלהם על קירות, בניינים, תמרורים ועוד. גרפיטי הפך לאומנות של ממש, על אף היו...
 • איפור על פי אמירה חברתית...
  זה קורה לעיתים קרובות,  שתלמידי קורס האיפור המקצועי, משתמשים בפלטפורמת הלימודים בבית הספר יחד עם הידע הטכני המקיף אותם ויוצרים איפור עם אמירה חברתית חדשה. אנחנו חושבים שזה חשוב ונפלא, לתת דרור ליצירתיות ובעיקר לתוכן אותו יוצק כל תלמיד אל עבודות ...
 • השראה ואיפור מקצועי
  לימור מילס, אני בת 21 וחצי, מאלפי מנשה, סיימתי זה מכבר את הקורס ב"ירין שחף" והציגה עבודת איפור עוצרת נשימה מעבר להיותה מאפרת מוכשרת היא עוסקת כדוגמנית מקצועית בארץ ובחו"ל, רקדנית סלסה מקצועית ועוד.
 • עולם האיפור - לא מה...
  עולם האיפור, הוא עולם צבעוני ומיוחד ולו פנים רבות ומגוונות. זה מתחיל בקורס איפור ביוטי בו נלמדים כל הסודות, הטריקים והטכניקות לאיפורי כלות וערב, הפקות אופנה ועוד.