אודות

בית הספר למקצועות היופי "ירין שחף", מאפשר לך להגשים חלום, לעסוק בתחום שתמיד רצית וליהנות מכל רגע! זה בדיוק המקום להכיר ולדעת הכול על לימודי יופי. בית הספר הוקם בשנת 1986 ומאז הפך להיות בית הספר מספר 1 והמוביל בארץ למקצועות היופי. בין כתליו המקצועיים והמחבקים תמצאו עולם שלם של לימוד מקצועות היופי, וצוות המכשיר את טובי המאפרים בישראל. בית ספר למקצועות היופי "ירין שחף" ממשיך לרוץ כל העת עם הפנים קדימה.

יתרונו וייחודו של בית הספר הוא לא רק במה שיש בו – הגם שיש בו הרבה. המקצועיות מתבטאת גם בכך שלבית הספר אין קו של מוצרי איפור, ולכן הוא לא חוטא בהתמסחרות או חוסר אובייקטיביות. הדבר משתקף הן במסגרת לימודי האיפור, בהם נחשפים התלמידים לכל סוגי המוצרים והטכניקות, והן בייעוץ ושירותי האיפור השונים שמציע בית הספר. היטיב להגדיר זאת ירין שחף עצמו: "מדובר בהדרכה נטו, ובהדרכה אנחנו מספר 1".

ירין שחף - סניף תל אביב

ירין שחף, הנחשב כיום לבכיר המאפרים בישראל, נולד בת"א בשנת 1962. אהבתו אל תחום האיפור נרקמה בשלב מוקדם בחייו. בהיותו נער נסע לטיול באיטליה וגילה שם עולם שלם ומרתק של איפור מקצועי. הכל החל תוך כדי נסיעה ברכבת מרומא לפירנצה, כאשר פגש במאפר ומאפרת, והשיחה הכובשת עימם מילאה אותו בהתלהבות. אותה התלהבות מלווה אותו עד היום בכל צעדיו בצמרת עולם האיפור.

במסגרת עבודתו העביר ירין הרצאות רבות, בהן גילה את כשרון ההוראה שלו בכלל ובתחום איפור מקצועי בפרט. מכאן נסללה הדרך בטבעיות לקריירה מקצועית ייחודית.

ירין שחף - סניף חיפה

בשנת 1986 הקים ירין שחף את בית הספר לאיפור. עיסוקו העיקרי הוא הכשרת מאפרות ומאפרים מקצועיים בתחומי האיפור השונים: איפור יופי, כלות, צילומים, טלוויזיה, איפור אומנותי, קולנוע ותיאטרון.

מאז, עבד באין ספור הפקות אופנה וקליפים, איפר לשערים של מגזינים נחשבים בארץ ובחו"ל, עבד באיפור לפרסומות של חברות גדולות, והינו מאפרם האישי של דוגמניות, שחקנים וזמרים רבים.

ירין מעמיד לרשות תלמידיו את הידע הרב והניסיון שצבר וכן את קשריו הענפים בתעשיית הקולנוע, התיאטרון והאופנה בארץ.

כמו כן, ירין עוסק בהדמיית פצועים לקורסי טראומה של הפקולטה לרפואה באוניברסיטת ב"ש, ומשמש כמאפר ראשי של חיל רפואה בצה"ל.

בשנת 1999 קיבל ירין שחף הצעה קוסמת במיוחד, לשמש בתפקיד המאפר הראשי והבינלאומי של חברת איפור מהגדולות בעולם. למרות הפיתוי הכספי, בחר להמשיך בדרך שהתווה לעצמו ולהכשיר דור חדש של מאפרות ומאפרים בארץ. ירין שחף רשום בשלוש סוכנויות מאפרים יוקרתיות באירופה, דרכן הוא נוסע מדי חודש אוקטובר למילאנו ופריז כדי לאפר בתצוגות הקיץ של ה-Prete a Porter, ומדי חודש מרץ לתצוגות החורף.

ירין משמש מאפר בתצוגות ה-Haute Couture (אופנת עילית) המתקיימות בפריז בחודשים יולי (אופנת חורף) וינואר (אופנת קיץ).

בנוסף, הוא מלמד מספר פעמים בשנה בשוודיה בביה"ס Make-up institute Stockholm.

כבר משנת 2014 עוסק ירין שחף, יחד עם טרנדולוגים אחרים בעולם, בחיזוי העתיד ובניסיון "לקרוא" מגמת בעולמות היופי, טרם התרחשותן.
בחודש יולי 2016 השיק ירין שחף, בישראל ובאירופה את מגזין תחזיות היופי לשנים 2017/18.

בשיתוף עם כימאי קוסמטיקה מובילים בעולם, עוסק ירין שחף בפיתוח ושיפור מוצרי איפור מקצועי. במקביל הוא מייעץ לחברות קוסמטיקה רבות בבחירת צבעי איפור ומרכיבים המשפרים את המוצרים. הסיפוק המקצועי שהוא מפיק בנושא ייעוץ ופיתוח מוצרי איפור מקצועי, הביא אותו להחלטה להימנע מפיתוח קו מוצרי איפור מקצועי משלו. זאת על מנת להמשיך לספק לחברות האיפור את הייעוץ הניטרלי מבלי להתמקד בחברת איפור ספציפית. באותה מידה, הוא מקפיד שתלמידי בית ספר שלו ילמדו איפור ויאפרו בפועל מבלי לייצג חברת איפור כלשהי.

גלגולו של בית ספר למקצועות היופי "ירין שחף" – היסטוריה על קצה המכחול:

  • בשנת 1986 הקים ירין שחף והוא בן 24 בלבד – את בית הספר לאיפור. ההתחלה הייתה בשדרות בן גוריון בתל אביב, עם כיתה אחת בלבד. מי יכול היה לחזות את ההתפתחויות…
  • ב-1987, בלי לאבד זמן, בית ספר לאיפור ירין שחף 'עבר דירה' לרח' דיזנגוף 84 – כאן הכיר ירין את נאוה אשתו.
  • עוד שנה חלפה ובשנת 1988 בית ספר לאיפור ירין שחף שינה כתובת לרח' ארלוזורוב 58. במקום פעלו 2 כיתות לימודי איפור ואולפן צילום בו צילמו התלמידים את עבודותיהם. ירין החל לגייס מורים נוספים, שיספקו לימודי איפור לעוד ועוד תלמידים שנרשמו לבית הספר.
  • ב-1997 עבר בית ספר לאיפור ירין שחף לרח' מאפו 26, ת"א.
  • בשנת 2011 עבר בית הספר לרח' מנדלי מוכר ספרים 7 בתל אביב. אל מבחר קורסי האיפור הנלמדים בבית הספר נוספו קורסים חדשים בתחומי היופי, כגון סטיילינג, תסרוקות ועוד..
  • מתוך מחשבה על רווחת התלמידים, בשנת 2015, נפתח מתחם האיפור המפואר ביותר בארץ- בנין חדש בן 6 קומות ברחוב בית הלל 10 בתל אביב. בית הספר נמצא במרחק הליכה מתחנת רכבת השלום ומתחם עזריאלי.
  • בית הספר כולל כיתות איפור מרווחות ומצוידות, אולפני צילום וטלוויזיה, ספריה, חדרי השראות, חנות איפור, גלריה לאומנות, קפיטריה ועוד.
  • בשנת 2021- הוקם סניף בוטיק חדש ברח' ההסתדרות 49 בחיפה, סמוך למרכזית לב המפרץ.

ולסיום, נגיעת מכחול אישית

ירין הוא בן למשפחה דתית, המקיים אורח חיים חילוני התואם את עיסוקו, תוך מתן כבוד לערכי הדת ולבחירת משפחתו. לאחר שהקים את בית הספר לאיפור, הקים גם משפחה בהינשאו לנאוה. לבני הזוג שתי בנות.

לקבלת מתנה

1
2

קבל/י עכשיו לאימייל את תוכנית הלימודים

קבל/י עכשיו לאימייל את תוכנית הלימודים​

[add_utm_tag]
דילוג לתוכן