יוני 02

סיפור ההצלחה של משה קסטוריאנו


מאחורי כל הפקה מושקעת עומד סטייליסט עם חזון שיודע לתפור מא' ועד ת' את כל הפרטים הדרושים להגשמת חזון היצירה. ואם עסקינן בפרובוקטור יצירתי ונטול מעצורים, אין ספק כי התוצאה הסופית תרקיע שחקים ותכבוש גבולות חדשים של מקוריות ותעוזה.
מוזמנים להכיר את משה קסטוריאנו, הבחור שלא מפחד לשבור מוסכמות ולבנות אותן מחדש.


נעים מאוד, האיש והאגדה.
ספר קצת על עצמך ועל ההחלטה ללמוד סטיילינג.
"אנוכי ידוע בכינויי המסחרי MySay Kastoriano, תל אביבי בן 25. אני מתעסק באופנה באופן מקצועי כבר 5 שנים, אך תמיד הייתה לי זיקה רבה לעולם הזה (אני אדם מאוד פרובוקטיבי ועם המון נוכחות באופן הלבוש והסטייל שלי). החלטתי ללמוד סטיילינג כדי לרכוש את הכלים שבעזרתם אוכל לממש את הכישרון והאהבה שלי. בעזרת הידע הנרכש אוכל לממש את הייחודיות המולדת שלי".

כיצד אתה מסכם את חוויית לימודי הסטיילינג ב"ירין שחף"?
"ככלל, תפקידו של בית הספר לגלות ולפתח את הפוטנציאל אשר טמון בתלמיד. בפרט, מגמת הסטיילינג צריכה להביא ערכים מוספים כגון: ידע מקצועי, יכולת פיתוח קשרים בענף והכנה מנטלית לקראת דרישות המקצוע. בבית הספר "ירין שחף" לא רק שקיבלתי את כל הכלים הנדרשים בצורה הפרופשיונלית ביותר, אלא שזכיתי ליחס אישי ואוהב מצוות המורים. גם לאחר סיום הלימודים התמיכה המקצועית מהצוות לא פסקה.
מנהלת המגמה, גלי גרינפלד דרייר, היא מורה מקצועית בעלת ידע רב ונתינה ותמיד הייתה שם בשבילי; תומכת ומייעצת בשעת הצורך. גלי וכל צוות המורים המובילים בתחום, אפשרו לי לרכוש את הידע המקצועי כדי לטפס בענף ולממש את מלוא הפוטנציאל הגלום בי".

האם יש לך זיכרון בלתי נשכח מעבודת הסטיילינג?

"הזיכרון החזק ביותר שלי מעבודתי כסטייליסט הוא יום הצילומים השני במגמה, בו נדרשתי ליישם סטיילינג בשחור לבן. לא רציתי לבחור בכיוון בנאלי וחרוש, אלא לפעול מתוך הנשמה, הדמיון והיצירה שלי. ביום הצילומים המדובר הצגתי את לוק "האלמנה השחורה" שבו יצרתי אאוטפיט שלם מגדר ברזל שנתפרה כעליונית הממחישה את ההילה השחורה בדמות.
הייתי מאוד לחוץ ומפוחד מתגובות הסביבה ל"אמת" האומנותית שלי, הידיים שלי התחילו לרעוד והזעתי בכל גופי מרוב התרגשות. זה היה ללא ספק רגע מאוד מלחיץ ועם זאת גם מהנה מאוד, לא בכל יום יש לי את היכולת וההזדמנות להביא את ה"אני האומנותי שבי". לבסוף, ההתלהבות מהעבודה היתה רבה והקונספט קיבל לא מעט קרדיט".צילום: בן אומנסקי, עיצוב שיער: יוסי לוי, איפור: טל פניקס, דוגמנית: אולגה לסוכנות סיי טאלנט


ממה אתה הכי נהנה בעבודתך כסטייליסט?

"אני מתייחס לעבודת הסטיילינג כאומנות אשר בעזרתה אני מבטא את הנשמה והרגש שלי ומספר באמצעותם סיפור דרך הלבוש. מקצועיות, הידע בגזרות והיכולת להתאים לבוש למבני גוף משתנים כדי להחמיא ולשפר את הופעת הלקוח אינם מספיקים; הסטייליסט הוא אומן בדיוק כמו משורר המתבטא בכתיבה או צייר המתבטא בציור, הסטייליסט מביע את רגשותיו בעזרת התאמה ויצירת ביגוד ולבוש, הוא צריך לדעת איך לספר את הסיפור ללא מילים, אלא באמצעות מבט חזותי אחד.
אני נהנה מאוד לספר את סיפוריי בעזרת בדים, אם אני עצוב או שמח אני לא כותב שירים, אני יוצר לוקים".


צילום: אנאל שוורץ, איפור: תמרה חצ'יקשווילי, דוגמנית: שרה שיינדלינג

אלו תכונות דרושות למי שרוצה לעסוק בתחום הסטיילינג?

"אני חושב שדיי קשה להגדיר תכונות ממוקדות הדרושות לאדם כדי להיות סטייליסט טוב, אך אם שואלים אותי, סטייליסט צריך להיות אדם עם יכולת הקשבה גבוהה, גם לעצמו וגם לסביבתו. הוא צריך לדעת להסתכל על הדברים בצורה שונה וייחודית.
סטייליסט צריך שיהיה לו את האומץ להציג את הייחודיות שלו גם כשאר היא שונה ולהיות מספיק חזק כדי להאמין בדרכו ולהמשיך קדימה.
אני מתייחס למקצוע הזה באהבה גדולה, נהנה לעשות את מה שאני עושה והרגשת הסיפוק אכן אדירה. מקצוע הסטיילינג תובעני מאוד ורק אדם שבאמת אוהב את העשייה, יצליח למרות כל הקשים והאתגרים שהתפקיד מציב".

איפה אתה רואה את עצמך עוד 10 שנים?

"אני לא מתיימר לדעת מה יהיה איתי בעוד עשור, מנסיוני, דברים תמיד מתפתחים לכיוונים לא צפויים, אך אני מאוד מאמין בעצמי. כפרפקציוניסט השואף תמיד לטוב ביותר, יש לי יעדים מרחיקי לכת, אני אוהב לאתגר את עצמי ומאמין ביכולות שלי לכבוש את אותם יעדים".


צילום: אנאל שוורץ, איפור: תמרה חצ'יקשווילי, דוגמנית: שרה שיינדלינג

מהו סוד ההצלחה כסטייליסט מצליח?

"סוד הקסם של סטייליסט מצליח הוא שילוב בין ערכים חשובים והיכולת להקשיב לביקורות וללמוד מהן. להצלחה בתחום זה דרישות תובעניות וכדי להצליח בו צריך להקריב לא מעט.
המצאה מחדש היא כורח המציאות; יצירות חדשות צריכות להתעלות על קודמותיהן והרף חייב לעלות באופן עקבי.
גם פרובוקטיביות ויכולת התבלטות מאוד תורמים לסוד ההצלחה וכמובן, המסוגלות ליצור יחסי ציבור מעולים. כשרון, הוא חשוב אך ממש לא מספיק כדי להיחשב מצליח".

מהו פריט המאסט בארונה של כל פאשניסטה מתחילה?

"אין יותר חשוב בארון מאשר פריטי הבייסיק. הסיבה לכך פשוטה למדיי; הם משתלבים ומשפרים כל הופעה. כל פריט "ייחודי" בארון תמיד יצליח להשתלב עם פריטי בייסיק, הם יכולים להקפיץ את ההופעה המיוחדת אם נעשה בהם שימוש נכון.
פאשניסטות יקרות, לפני שאתן ממלאות את הארון בפריטים ייחודיים ומרשימים, תדאגו לארסנל ראוי של פריטי בייסיק וכדי לדעת איך עושים זאת ואיך משלבים את הפרטי הבייסיק בצורה טובה וייחודית, כאן אני נכנס לתמונה :-)".

ולסיום משהו שלא ידענו עלייך...

"עשיתי הסבת מקצוע קיצונית למדיי שכן לפני כן התעסקתי בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה.
בנוסף לאהבתי הגדולה לאופנה, אני מאוד אוהב את העיסוק בפסיכולוגיה, ניתוח דפוסי התנהגות של אנשים ופיזיקה. טבע האדם מסקרן אותי מאוד, אפשר ללמוד כל כך הרבה עליו ועדיין לא לדעת כלום".

כתבות נוספות באותו נושא

 • המיתולוגיה היוונית ואיפור מקצועי
  המיתולוגיה היוונית ואיפור מקצועי החג האהוב על המאפרים הגיע, ועימו מגוון רעיונות, השראות וחלומות המתגבשים להם אט, אט לכדי יצירות איפור צבעוניות ומושקעות. זה לא סוד שבבית הספר למקצועות היופי של "ירין שחף" חג הפורים הוא רק סיבה "רשמית" לחגיגה… כאן מסתו...
 • טרנדים לקיץ 2014
  צבעי פסטל ענוגים כל מאפרת יודעת שהקיץ האחרון נשלט על ידי צבעי פסטל בגרסת האקסטרים שלהם. הצבעוניות העזה ממשיכה איתנו גם לקיץ הקרוב– בגרסה מעודנת יותר. צלליות בגווני גלידה הן הטרנד החם של הקיץ הקרוב, והן יראו הכי טוב אם יונחו על גבי בסיס (מייק-אפ) בהי...
 • איפור יופי קלאסי
  איך הכל התחיל? איפור יופי קלאסי שואב השראה מהאיפור ההוליוודי של שנות ה-50, שכבש את העולם המערבי בסערה דרך מסכי הקולנוע. פניהן של כוכבות הקולנוע היו צריכות להיראות מושלמות ונטולות פגמים כדי להיראות היטב על המסך הגדול. צורך זה הוליד תרבות איפור חדשה, ...
 • ענבל כהן - גולנזר מגשימה...
  ענבל, בוגרת מגמות איפור ועיצוב תסרוקות, רק בת 18 אבל לוח הזמנים שלה כבר מלא עד אפס מקום באיפור וסירוק לכלות והפקות, וכל זה לפני הגיוס הקרוב לצה"ל.
 • ירין שחף מלמד בגרמניה
  בחודש האחרון שוב טסתי לברלין ( בפעם המי יודע כמה ) בכדי להעביר שעור לבוגרי בית ספר לאיפור. בד"כ שאני מגיע לגרמניה, אני מנסה לתאם את ההרצאות שלי ב 2 בתי ספר לאיפור.
 • תחזיות היופי ועיצוב גבות
  "העיניים הן החלונות לנפש", משפט שאין חולקים עליו ואנו כמאפרים שמחים לאמץ כשאנו בוחרים להעניק דגש באיפור לאזור העיניים ופחות לאיפור השפתיים. כאנשי שיחה, ובעיקר בתקשורת היומיומית אנו מביטים איש לרעו הישר לעיניים ומיד יוצרים את הקשר הראשוני בעולם החברתי...
 • ההפקה שעשתה לנו את החודש...
  כמו בכל מקצוע בעולם, האנשים העוסקים במלאכה מתוך אהבה אמיתית הם אלה המגיעים לתוצאות המרשימות ביותר. לפניכם הפקה מדהימה בה כל המשתתפים התכנסו לשם מטרה אחת בלבד: חדוות היצירה.
 • טיפים באיפור לכל כלה
  כבר החלטת – את לא תתחתני בלי איפור מקצועי! עכשיו את צריכה להכין את עצמך כדי להגיע אל כסא האיפור כשאת נינוחה, מסודרת ובטוחה. לשם כך עלייך לשנן כמה טיפים, שיאפשרו לך להיראות במיטבך ביום היפה בחייך.
 • כלות חורף 2014
  את האיפור של כלות 2014 , נפגוש מעט ביישני, שקט ובעיקר אצילי. מגמות האיפור בעולם היופי מצביעים על חזרה ליופי הטבעי והעור המושלם.
 • סטיילינג שחור לבן
  כשבוחרים בשני גוונים מונוטוניים לכאורה, שחור ולבן, להרכבת מלתחה, לרגע קל נדמה כי מנעד האפשרויות צר מאוד וההיצע יהיה דל ומשעמם, אך כשפונים לתלמידי מגמת הסטיילינג בביה"ס "ירין שחף" באתגר זה, ניתן להיות סמוכים ובטוחים שהם יוציאו את המקסימום משני צבעים ב...
 • סטיילינג בארץ – כל ההתחלות...
  סגנון לבושך גורף מחמאות על בסיס יומיומי? את יכולה לצאת לנופש עם שמלת ערב שחורה אחת ולאבזר אותה באופן שיגרום לבן זוגך לחשוב שנסחבת עם מלתחה שלמה? החברות לא זזות לקניות בלעדייך? כנראה שניחנת ביכולת סטיילינג מופלאה ואולי הגיעה העת לעשות עם זה משהו...אנו...
 • טיפים לכלות שבדרך
  מי לא רוצה להראות מושלמת ביום החתונה? שעור הפנים יראה זוהר, חלק ומושלם, שהאיפור יונח בקלילות והעמידות תחזיק לאורך כל הערב, התסרוקת תחמיא, הסומק יחטב והמחמאות יאספו אט, אט...אז איך עושים זאת?סודות מעולם הכלות- הנה מתחילים...